Młodzi piłkarze stoją na tle bramki

Zwycięstwo SP18 na inaugurację Międzyszkolnej Ligi Futsalu W dniu 03.12.2019r. chłopcy z rocznika 2007 i młodsi rozpoczęli zmagania piłkarskie w ramach rozgrywek GLF.

Zadanie jakie zostało przed nimi postawione już w pierwszej kolejce rozgrywek było bardzo trudno, ponieważ okazało się że już na samym początku musimy zmierzyć się z faworytem - SP14 Gliwice którą reprezentują uczniowie-zawodnicy GSF Gliwice. Pomimo słabego początku meczu i szybko straconych 3 bramek nasi chłopcy  nie poddali się, nie zrezygnowali z walki o punkty. Z każdą upływającą minuta tego meczu na boisku piłkarsko prezentowali się  coraz lepiej, systematycznie odrabiali straty bramkowe, poprawili organizację gry zespołu i  wyeliminowali błędy własne. Ta determinacja i zaangażowanie połączone z umiejętnościami technicznymi chłopców zostały wynagrodzone. Po 40 minutach gry( tyle trwał mecz), wynik był zgoła inny niż wskazywała na to pierwsza faza gry. Ostatecznie SP18 pokonuje SP14 w swoim pierwszym ligowym meczu 7:5 inkasując na swoim koncie 3pkt w rozgrywkach Gliwickiej Ligi Futsalu. GRATULACJE!!!