Uczniowie w kurtkach prezentują plakaty

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie.

Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.

Dlatego 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA”. Z tej okazji w klasach odbyły się lekcje uświadamiające znaczenie czystego powietrza dla naszego zdrowia i całego świata. Uczniowie z wychowawcami przygotowali hasła i transparenty propagujące  postępowanie proekologiczne i zaprezentowali je podczas happeningu , który odbył się na boisku szkolnym.

Zobacz więcej: Fotorelacja