Dziewczynka gra na dzwonkach na scenie

Dnia 24 maja 2019 roku w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej  "Pieśń niesiemy w darze" połączona z wręczeniem nagród i koncertem laureatów. Konkurs swoim patronatem objął JE ksiądz biskup Jan Kopiec, a w jego imieniu  nagrody wręczał JE ksiądz biskup  Andrzej Iwanecki wraz z dyrektor naszej szkoły panią Małgorzatą Semik.

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, laureaci konkursu, nauczyciele i rodzice oraz uczniowie.

Gala jest świętem pieśni i piosenki religijnej w hołdzie św. Janowi Pawłowi II - patronowi naszej szkoły i wyrazem szczególnej wdzięczności za Jego kanonizację. Poprzez konkurs, jako szkoła "papieska" promujemy wśród dzieci i młodzieży ponadczasowe wartości przekazywane przez Papieża, wskazując Jego postać, jako wzór. Organizatorkami konkursu były Joanna Czekańska, Ewa Mazurkiewicz-Mirocha, Beata Mirocha i Joanna Sojka.

Nasz konkurs może odbywać się dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:

JE ks. bp. Janowi  Kopcowi

JE ks. bp. Andrzejowi Iwaneckiemu

Urzędowi Miasta Gliwice

Centrum Edukacyjnemu im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach

"Gościowi Niedzielnemu"

Młodzieżowemu Domowi Kultury  w Gliwicach

Radzie Rodziców SP 18  w ZSP nr 8 w Gliwicach

Radzie Osiedla „Zatorze” w Gliwicach

Czytaj więcej: https://gliwice.gosc.pl/doc/5587943.Gliwice-konkurs-piosenki-religijnej