Uczniowie w niebieskich kaskach w kopalni soli w Wieliczce

Kolejny raz turyści ze szkolnych kół turystycznych SP 18 i SP 13 wraz z opiekunami spędzili noc w kopalni soli w Bochni - najstarszej kopalni soli w Polsce.

Przemierzając komory solne z przewodnikiem poznawaliśmy historię wydobywania soli od jej początków aż do współczesności. Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa  Kulturalnego i Naturalnego UNESCO w czerwcu  2013 roku.  Wycieczka zintegrowała grupy turystyczne, a leczniczy mikroklimat poprawił ich samopoczucie. Niezwykłe atrakcje czekały na turystów – zjazd 140 m zjeżdżalnią, dyskoteka 250 metrów pod ziemią, przejazd kolejką górniczą, przepłynięcie łodziami podziemną rzeką oraz korzystanie z boiska sportowego. Niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w pamięci do następnych odwiedzin.

Zobacz także: Koło turystyczne