Wystawa prac plastycznych, które przedstawiają postaci literackie.

Uczniowie klas 4-7 pod kierunkiem pani Iwony Sołowij brali udział w różnych projektach plastycznych. Wykorzystano w nich książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kl. 4-5 „Słowo i obraz”- wizualizacje fragmentów poezji. Projekt polegał na plastycznym zinterpretowaniu wierszy z książek zakupionych z NPRCz. Zachęcał do artystycznej ekspresji i sięgania po poezję.

Kl. 6  „Stara książka - nowa postać” - uczniowie tchnęli życie w stare kartki książek, malując na nich postaci z nowych. W ten sposób zachęcali do czytania nowych książek.

Kl. 7  „Fotocollage” - uczniowie dorysowywali do kserowanych okładek, wymyślone elementy nawiązujące do tytułu książki. Dzięki temu powstały ciekawe i oryginalne reklamy książek.