23 marca 2019 . odbędzie się w Gliwicach ogólnopolska konferencja, adresowana do rodziców: „Jestem rodzicem – wybieram empatię. Korzenie i skrzydła – jak wychować szczęśliwego człowieka?”

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Gliwice, a Prezydent Zygmunt Frankiewicz objął konferencję swoim patronatem i wsparł rekomendacją:

Planowaną konferencję uważam za wyjątkowe i bardzo wartościowe wydarzenie – ze względu na szeroki zakres tematyczny, jak i zaproszonych gości, którzy swoim doświadczeniem i kompetencjami mogą pomóc rodzicom wspierać własne dzieci i być z nimi w kontakcie z szacunkiem i zrozumieniem. Nie spotkałem się dotąd z tak dużym i różnorodnym ze względu na tematykę wydarzeniem adresowanym właśnie do rodziców. Gorąco rekomenduję udział w konferencji i wszelkie formy wsparcia dla jej organizacji.

Organizatorem jest organizacja pozarządowa – Towarzystwo Oświatowe FILOMATA. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie konferencji: http://www.konferencja.filomata.pl

Z poważaniem

Mariusz Kucharz

Naczelnik Wydziału Edukacji

UM Gliwice